SPARTA CUP 2019

SPARTA CUP 2019!

Dnia 1.06.2019 roku na Stadionie Miejskim w Lublińcu odbył się turniej Sparta Cup 2019 pod patronatem Burmistrza Miasta Lublińca. W turnieju udział wzięło 10 drużyn kategorii Żak (2010-2011). LKS Sparta Lubliniec, jako organizator wydarzenia, wystawiła swoje dwie drużyny. Ponadto wśród drużyn gości znaleźli się:
Akademia Sportowa Lubliniec (grupa I i II), Herkules Kochanowice, Juventus Academy Piekary Śląskie, RTS Odra Koźle, Zagłębie Sosnowiec, MLKS Znicz Kłobuck oraz Orlik Blachownia .

Turniej był podzielony na dwie fazy. W pierwszej fazie zespoły zostały podzielone na dwie grupy po 5 zespołów. Każda z grup grała systemem każdy z każdym na wyznaczonym dla siebie boisku (A lub B). Po zakończeniu pierwszej fazy dwie najlepsze drużyny z obu grup oraz lepsza z drużyn plasująca się na miejscach trzecich utworzyły grupę złotą, a słabsza drużyna będąca na miejscu trzecim oraz drużyny zajmujące miejsca czwarte i piąte zagrały w grupie srebrnej.

W każdej z grup uzyskano klasyfikacje miejsc 1-5, które przedstawiły się następująco:

GRUPA ZŁOTA
1. Zagłębie Sosnowiec
2. Orlik Blachownia
3. Akademia Sportowa I Lubliniec
4. Znicz Kłobuck
5. Herkules Kochanowice

GRUPA SREBRNA
1. LKS Sparta I Lubliniec
2. Odra Koźle
3. Akademia Sportowa II Lubliniec
4. Juventus Academy Piekary Śląskie
5. LKS Sparta II Lubliniec

Wśród zawodników wyłoniono również:
⚽ najlepszego bramkarza - Ciepliński Dawid (Zagłębie Sosnowiec)
⚽ najlepszego zawodnika - Haładaj Szymon (Orlik Blachownia)
⚽ króla strzelców – Honisz Bruno (LKS Sparta I Lubliniec)

Jako organizatorzy cieszymy się, że wszyscy uczestniczy byli zadowoleni. Każdemu spotkaniu towarzyszyło dużo emocji, wspaniałych akcji drużynowych oraz indywidualnych. Wpadło bardzo dużo bramek i mogliśmy oglądać także wspaniałe parady bramkarzy.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować trenerom za zaangażowanie i trud włożony w zorganizowanie turnieju oraz rodzicom za pomoc przy organizacji oraz doping zawodników! Konferansjerem turnieju był Przemysław Kokot, któremu również dziękujemy!

Poniżej znajduje się link do fotogalerii z turnieju:

https://drive.google.com/…/1z6eaEs1A-3K0gF3oXX8L6dArJvz3Kho…

Zdjęcia: Dominika Habatuła