III liga wojewódzka D2 Młodzik Grupa 2 #3

UKS AJAKS CZĘSTOCHOWA   3 : 2    ASMS SPARTA LUBLINIEC

„Trzecia kolejka i trzecia delegacja z rzędu, tym razem na drugi koniec Częstochowy gdzie swoje mecze na boisku Północ rozgrywa UKS Ajaks. Po zeszłotygodniowym zwycięstwie w Kamyku w ulewnym deszczu kilku zawodników niestety okupiło ten sukces chorobami przez co w okrojonym składzie udaliśmy się na mecz z Ajaksem z… ponad piętnastominutowym opóźnieniem spowodowanym spóźnieniem na zbiórkę wyjazdową dwóch naszych czołowych zawodników…

Jak się okazało był to kluczowy aspekt sobotniego poranka, bo niestety na pierwsze 20 minut spóźnił się cały nasz zespół tracąc proste bramki po fatalnych błędach właśnie w takim czasie, gdzie to gospodarze dyktowali warunki na boisku. Po straconej 3 bramce nasz zespół na szczęście obudził się i szybko nawiązał walkę za sprawą Bartka Lampy, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców dając nadzieję i wynik kontaktowy na drugą połowę… Po przerwie po reprymendzie trenera i korektach w ustawieniu zagraliśmy zdecydowanie lepiej, jednak zawiodła skuteczność i niestety odrobina szczęścia, bo choćby przywiezienie 1 punktu z tego trudnego terenu było spokojnie w zasięgu naszych chłopaków… Poprzeczka skali trudności nadal wędruje w górę, bo w najbliższą sobotę o 9:00 zagramy na inaugurację przed własną publicznością z samym Rakowem Częstochowa, a takiego rywala reklamować specjalnie nie trzeba! Żeby nawiązać równą walkę musimy zagrać najlepszy mecz w tej rundzie, a chłopcy pokazali, że z meczu na mecz gramy coraz lepiej zatem… Już czekamy na sobotę zapraszając kibiców na to ciekawie zapowiadające się spotkanie z jedną z najlepszych szkółek piłkarskich na Śląsku!”

Bramki dla zespołu zdobył Bartosz Lampa, któremu asystował Karol Dyla oraz Maciej Chłąd. ⚽

Skład: Paweł Górecki, Filip Knopik-Nowakowski, Konrad Klabis, Szymon Kandzia, Maciej Chłąd, Wojciech Ligendza, Bartosz Michna, Karol Dyla, Bartosz Lampa, Kamil Wyczka, Jakub Nikolczuk, Adrian Matysek.

Trener: Artur Gawin.